Labāk resns un vingrs, nekā tievs un vārgs


Eksperti uzskata, ka tukli cilvēki, kas ir fiziski aktīvi, dzīvo ilgāk par tievajiem, bet kūtrajiem. Iepriekšējos pētījumos, kas pierādīja saikni starp korpulenci un paaugstinātu mirstību no sirds un citām slimībām, nebija ņemta vērā vingrošanas labvēlīgā ietekme uz veselību.

Slaidums nav garantija pret visām kaitēm

Ir kļūdaini uzskatīt, ka notievējot atrisināsies visas ar veselību saistītās problēmas. Ja vēlaties uzlabot veselību un izskatu, sāciet vingrot.

Tomēr ideālā gadījumā cilvēka ķermenim ir jābūt slaidam un vingram, jo palielināta masa ir kaitīga ne tikai sirds veselībai, bet tā var arī veicināt vēža rašanos, artrītu, cukura diabētu un neauglību www.sciencedirect.com.

Labā ziņa korpulentajiem cilvēkiem ir tā, ka jums nav par katru cenu jāzaudē masa, tā vietā labāk sākt nodarboties ar fiziskiem vingrinājumiem. Kaut gan jāatzīst, ka abi (notievēšana un vingrošana) prasa piepūli un gribasspēku.
Lai kļūtu vingrs, nav obligāti jāapmeklē svaru zāle vai daudz jāsporto, sākumā pietiks, ja, piemēram, veiksit rīta rosmi, nebrauksit ar liftu vai katru dienu dosities pusstundu ilgā pastaigā (vidējs iešanas ātrums) en.wikipedia.org. Vēlāk, kad būsit piemērojies, palieliniet iešanas ātrumu un nedēļas nogalēs varat sākt vieglu skrējienu (der arī sporta spēles).

Vingrošana neizslēdz risku, ko rada paaugstināta ķermeņa masa, taču korpulentiem cilvēkiem, kuri veic fiziskas aktivitātes, risks mirt no slimībām, kuras izraisa liekā ķermeņa masa, ir daudz zemāks.

Kādā pētījumā par saslimstību ar diabētu noskaidrojies, ka resnie un vingrie cilvēki ar diabētu saslimst apmēram tikpat bieži, cik tievie, kuri sevi fiziski nepiepūlē, tātad nav tiešas saiknes starp korpulenci un diabētu.

Labāk gan tievs, gan vingrs

Neņemot vērā jau minēto, cilvēki vēlas notievēt, lai netiktu atstumti no sabiedrības vai, piemēram, varētu ērtāk apsēsties lidmašīnas krēslā tapsim. Arī cilvēka ķermenis patiesībā nav piemērots lieka svara nēsāšanai.
Psihologi uzskata, ka vislabāk ir būt slaidam un fiziski aktīvam, jo šādi cilvēki vieglāk iekļaujas sabiedrībā.

Rate this post